ÇEVRE


Timsah Arena

Timsah Arena

HÜDAVENDİGAR KENT PARKI

HÜDAVENDİGAR KENT PARKI

Read more ›

BAOB
27 Akademik Meslek Odasını Bünyesinde Bulunduran Bursa Akademik Odalar Birliği (Baob), Yerleşkesi, 24 Aralık 2011 Cumartesi günü törenle resmi açılışı yapıldı.
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
Yıllardır MBA Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapılır felsefesiyle Türkiye’de MBA eğitiminin en önemli merkezi olduğunu ispatlayan Bahçeşehir Üniversitesi, yıllara dayanan tecrübesi, MBA konusundaki uzmanlığı ve tecrübeli kadrosu ile Eylül ayı itibariyle MBA Bursa yüksek lisans programı ile Bursa’da MBA eğitimi vermeye başlayacaktır. Her geçen gün gelişmekte olan iş dünyasında gittikçe karmaşıklaşan yapı içerisinde, birbirine bağlı network ağları arasında ve dinamik bir küresel ortamda karar mekanizmasında yer alabilecek ve doğru kararlar alabilecek gerekli yetkinlik ve bilgiye sahip yöneticilere olan ihtiyacın gün geçtikçe arrtığı iş gücü piyasasına uzman yetiştirmeyi hedefleyen Bahçeşehir Üniversitesi MBA Bursa yüksek lisans programı ile Bursa sanayi ve iş dünyasına kapılarını
İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ
İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde, Bursa’nın bilim, teknoloji, kültür ve sosyal yaşamına katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan, Bursa biriminin açılışı vesilesiyle Bursa basınını bilgilendirme toplantısı düzenlendi. İstanbul Ticaret Üniversitesi, 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları kapsamında geçtiğimiz aylarda Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Sanayi ve Ticaret Odası ile yaptığı bir dizi görüşmeler sonunda, karşılıklı bilgi ve birikimlerinden yararlanmak ve ortak projeler yürütmek amacıyla protokoller imzalanmıştı. İstanbul Ticaret Üniversitesi, 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başlamasıyla birlikte sahip olduğu akademik bilgi ve deneyimleri Bursalı vatandaşlarımızla paylaşmanın ilk adımını attı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 4 yüksek lisans programı oluşturdu. Ayrıca Sürekli Eğitim Merkezi’nin sertifika programlarını başlattı.

1200-450_1